Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Będzie 152 km? Bicie rekordu w układaniu Łańcucha Dobra. Możesz przyjść pomóc! [ZDJĘCIA, WIDEO]

luk
Wojciech Wojtkielewicz
W Hali Sportowej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku trwa łączenie tysięcy papierowych łańcuchów choinkowych, jakie trafiły tu z całej Polski. Układany jest z nich Łańcuch Dobra. Jeśli będzie mieć więcej niż 152 km, padnie rekord! Każdy może przyjść i pomóc w układaniu!

Układanie łańcucha zaczęło się 7 stycznia o godz. 9. Do Białegostoku trafiło tysiące papierowych łańcuchów choinkowych, wykonanych przez ludzi dobrej woli z całej Polski. W akcję włączyli się i najmłodsi i seniorzy.

- To akcja, którą zainicjowało Stowarzyszenie Pro Salute, na rzecz dzieci z dystrofią mięśniową - mówi prof. Elżbieta Krajewska-Kułak, prezes Stowarzyszenia i prodziekan ds. studenckich Wydziału Nauk o Zdrowiu UMB. - To akcja symboliczna, pokazująca, że wspieramy te dzieci, mówimy o tej chorobie. Nie chodzi tu o zdobycie funduszy, ale pokazanie tym dzieciom, że jesteśmy z nimi.

Czytaj też: Psycholog na NFZ bez kolejki. Ruszyła nowa poradnia w Białymstoku. Warto się zgłosić na konsultację i terapię
Łańcuchy z całej Polski!
Akcja spotkała się z dużym odzewem w całej Polsce. Pudełek z łańcuchami do Białegostoku przyjechało mnóstwo, w akcję włączyło się niemal 300 placówek z ponad 110 miejscowości. Łańcuchy robiły zarówno dzieci jak i seniorzy.

- Cieszymy się, że jest aż taki duży odzew. Pierwotnie zakładaliśmy, że łańcuch ozdobi choinki w UDSK, ale okazało się, że odzew jest tak duży, że możemy próbować pobić rekord Polski, który wynosi 152 km - mówi prof. Krajewska-Kułak.

Czy uda się pobić rekord w długości łańcucha okaże się oficjalnie w sobotę, 12 stycznia, podczas koncertu charytatywnego Tomka Kamińskiego, jakie odbędzie się w OiFP przy ul. Podleśnej 2 w Białymstoku.
- Wiemy już jedno - rekord dobrych serc został już pobity - mówi prof. Krajewska-Kułak.

TU ZOBACZ: Koncert charytatywny na rzecz chorych dzieci w Operze i Filharmonii Podlaskiej.

Łączenie łańcuchów w jeden ogromny potrwa nawet 32 godziny. W akcję od poniedziałkowego rana jest zaangażowanych kilkadziesiąt osób. Ale przydadzą się każde dodatkowe ręce do pomocy - chętni mogą przychodzić do hali UMB.

A co się stanie z Łańcuchem Dobra? Na pewno nie wyląduje na śmietniku.
- Wykorzystają go uczniowie Liceum Plastycznego z Supraśla. Najpierw będzie przekazany do firmy, która sprasuje go w kostki, a potem dostanie drugie życie. Może powstaną meble, może rzeźby - mówi organizatorka akcji.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Obwodnica Metropolii Trójmiejskiej. Budowa w Żukowie (kwiecień 2024)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bialystok.naszemiasto.pl Nasze Miasto