Wigry w końcu wygrały. Teraz czas na przełamanie w lidze

ma
Mecz 1/16 Pucharu Polski Wigry Suwałki - Stomil Olsztyn
Mecz 1/16 Pucharu Polski Wigry Suwałki - Stomil Olsztyn Paweł Piekutowski
Wigry Suwałki wygrały 3:2 u siebie ze Stomilem Olsztyn w 1/16 Pucharu Polski

Dla nowego sztabu szkoleniowego Wigier, czyli Ariela Jakubowskiego i Donatasa Venceviciusa, zadanie jest proste. Jak najszybciej odbudować zespół, który jest w wyraźnym dołku. Pucharowe starcie ze Stomilem było do tego idealną okazją. Olsztynianie to drużyna, która w tabeli I ligi jest jeszcze niżej, a na początek ligowych zmagań Wigry na wyjeździe pokonały ekipę ze stolicy Warmii i Mazur 2:0. Czy można sobie wyobrazić łatwiejszego przeciwnika na przełamanie? Raczej nie. W związku z tym Vencevicius (Jakubowski w Suwałkach ma się pojawić w piątek) zdecydował się praktycznie na optymalny skład.

Ale już po jedenastu minutach trudność zadania jeszcze wzrosła, gdyż to właśnie goście wyszli na prowadzenie. Praktycznie pierwsza groźniejsza akcja Stomilu zakończyła się golem. Po dośrodkowanie Tomasza Zająca strzałem głową Hieronima Zocha pokonał Michał Góral. Stomil prowadzeniem cieszył się kilkanaście minut. Autorem wyrównującego trafienia okazał się Karol Mackiewicz, który najszybciej dopadł do odbitej piłki przez bramkarza po strzale Kamila Sabiłło. Do końca pierwszej połowy Wigry miały przewagę, ale bramki nie padły.

Natomiast po niecałych dziesięciu minutach po przerwie gospodarze wyszli na prowadzenie. Znowu niepewnie zachował się bramkarz Stomilu Piotr Skiba, który „wypluł” piłkę przed siebie, a Sabiłło z najbliższej odległości wpakował ją do bramki. Oczywiście od tego momentu suwalskiej drużynie było łatwiej, gdyż mogła czekać na kontry. I właśnie w 61 minucie rajd Roberta Bartczaka prawie przez połowę boiska zakończył się trzecim golem. Stomil był w stanie zmniejszyć tylko rozmiary porażki. Drugiego gola dla tej drużyny w 87 minucie strzelił Remigiusz Szywacz.

W pozostałych środowych meczach 1/16 pucharu Puszcza Niepołomice wygrała 3:1 z KP Starogard Gdański, a Lechia Gdańsk w takim samym stosunku z Resovią. Losowanie par 1/8 zmagań pucharowych w czwartek.

Wigry Suwałki – Stomil Olsztyn 3:2 (1:1)
Bramki:
0:1 Michał Góral 11, 1:1 Karol Mackiewicz 25, 2:1 Kamil Sabiłło 54, 3:1 Robert Bartczak 61, 3:2 Remigiusz Szywacz 87.
Wigry: Hieronim Zoch – Wojciech Kuriata, Arkadiusz Najemski, Adrian Karankiewicz – Piotr Kwaśniewski, Damian Pawłowski (90. Adrian Piekarski), Martin Adamec (79. Filip Karbowy), Dawid Polkowski (63. Paweł Olszewski), Karol Mackiewicz – Kamil Sabiłło, Robert Bartczak.
Stomil: Piotr Skiba – Wojciech Dziemidowicz (85. Jakub Mosakowski), Łukasz Sołowiej, Szymon Jarosz, Remigiusz Szywacz – Tomasz Zając, Miłosz Trojak, Łukasz Jegliński, Marcin Stromecki (69. Wołodymyr Tanczyk), Piotr Głowacki (58. Dominik Kun) – Michał Góral.