11 medali zdobyli młodzi lekkoatleci Hańczy Suwałki

Robert Orzechowski
Jarosław Jutkiewicz
11 września w Zamościu odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Młodzików w lekkiej atletyce. W trudnych warunkach atmosferycznych (deszcz i chłód) rywalizowali najlepsi zawodnicy z województwa lubelskiego i podlaskiego. Młodzi lekkoatleci „Hańczy" Suwałki zdobyli 11 medali (4 złote, 3 srebrne, 4 brązowe), zajmując 3 miejsce w punktacji drużynowej zawodów.

Szymon Birt - 110m ppł - 17,03 - 3 miejsce

Tuż za podium, na czwartych miejscach uplasowali się: Kornelia Wróbel - 100m - 13,32,
Anna Bałon - 100m ppł - 17,57 i Wioleta Szulińska - w dal - 4,38m.

Miejsca od 5 do 8 zajęli: Justyna Ołów - wzwyż - 145cm, 100m ppł - 18,06, Sylwia Kulbacka - oszczep 25,64, Elwira Wróbel - 100m ppł - 18,29 oraz Żaneta Paciorkowska na 300m - 45,22.

Złoci medaliści oraz srebrna Elwira Wróbel, uzyskali bezpośredni awans na Mistrzostwa Polski Młodzików, które odbędą się w dniach 25-26 września w Toruniu.

Źródło: Jarosław Jutkiewicz