Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Jakie auta sprowadzamy do Polski? Zobacz najpopularniejsze w 2019 roku

red.
Masz sprowadzane auto z zagranicy? To wiedz, że w 2019 r. Volkswagen, na rzecz BMW, stracił pierwsze miejsce w gronie marek aut sprowadzanych do Polski. A co drugie auto, które trafiło do naszego kraju, przyjechało z Niemiec. KLIKNIJ W ZDJĘCIE, ZOBACZ SZCZEGÓŁY

Niemcy to zresztą najtańszy kierunek transportu samochodu do Polski. Po mocnym 2019 roku, pierwszy kwartał 2020 zapowiadał kolejny dobry rok dla rynku transportu samochodów. Jednak epidemia koronawirusa i idące za nią obostrzenia znacząco zahamowały rynek.

Informacje o transporcie samochodów prezentuje raport Clicktrans.pl – polskiego serwisu aukcji transportowych.

Na podstawie danych z 171 tys. zleceń opublikowanych w serwisie Clicktrans wynika, że w 2019 roku co drugie auto sprowadzono do Polski z Niemiec (50,7%). Na drugim miejscu uplasowała się Francja, lecz udział transportu z tego kraju nie przekroczył nawet 10% (9,4%). Ostatnia na podium – Wielka Brytania odnotowała wynik w wysokości 7,2%.

Ile kosztuje sprowadzenie samochodu do Polski?

W 2019 roku wśród najpopularniejszych krajów, z których sprowadzamy samochody najdrożej płaciliśmy za transport auta z Hiszpanii (3205 zł), najtaniej – z Niemiec (1198 zł). Na wszystkich najpopularniejszych trasach widać jednak spadek średniej ceny sprowadzenia samochodu do kraju w porównaniu z rokiem 2018.

Jakie marki sprowadzają Polacy?

W 2019 roku Polacy najchętniej sprowadzali samochody marki BMW (9,8% zleceń na transport samochodu do Polski). Drugie pod względem popularności były samochody marki Audi z niewielką stratą do BMW (9,7%). Największym przegranym tegorocznego zestawienia okazał się Volkswagen, który zajął trzecie miejsce (9,2% udziału).

Sprowadzanie samochodów do kraju w dobie epidemii

Koronawirus może wywrócić do góry nogami cały rynek transportu samochodów w 2020 roku i nadać nowe oblicze branży. Pomimo przywrócenia kontroli granicznych 15 marca 2020, transport drogowy towarów dalej funkcjonuje. Jednak liczne obostrzenia mające na celu walkę z epidemią wpłynęły także na tę branżę, w tym na sprowadzanie aut.

Od połowy marca 2020 liczba zleceń na transport samochodów do Polski spadła o 28% w porównaniu do analogicznego okresu zeszłego roku. Obecnie transport auta z Niemiec jest tańszy o 77 zł (wynosi 1163 zł) w porównaniu do tego samego okresu w 2019 roku. Za to wzrósł koszt transportu z rejonów mocno obciążonych epidemią, m.in. Włoch i Hiszpanii.

TU ZOBACZ TEŻ:

Samochody podlaskich parlamentarzystów. Zobaczcie, jakie aut...

od 12 lat
Wideo

Stop agresji drogowej. Film policji ze Starogardu Gdańskiego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na podlaskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto