Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Koncert w Augustowie "Camerata Augustoviana"

Robert Orzechowski
29 sierpnia, o godz. 19.00, Bazylika Mniejsza NSJ, w Augustowie, odbędzie się koncert „Camerata Augustoviana”. Wystąpi: Michał Sawicki i Paweł Książkiewicz.

Program Koncertu:

Organy

Johann Sebastian Bach (1685-1750)

Fantazja c-moll BWV 562
Fuga sopra: Magnificat (Meine Seele erhebt den Herren) BWV 733
Flet traverso i klawesyn
Johann Sebastian Bach (1685-1750)
Sonata C-dur na flet i basso continuo BWV 1033
Andante - Allegro - Adagio - Menuett I, Menuett II, Menuet I da capo
Trzy tańce z Suity fletowej h-moll BWV 1067
Polonaise. Double - Menuett - Badinerie
Georg Friedrich Händel (1685-1759)
Sonata G-dur na flauto traverso i basso continuo HWV 363b
Adagio - Allegro - Adagio - Bourrée angloise - Menuetto
Fantazja C-dur na klawesyn HWV 490
Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791)
Andante C-dur KV 315

Paweł Książkiewicz

Jeden z nielicznych w Polsce muzyków, grających na barokowym, klasycznym flecie poprzecznym (traverso). Po ukończeniu studiów w Akademii Muzycznej w Warszawie (w klasie prof. Elżbiety Gajewskiej) specjalizował się w wykonawstwie historycznym utworów muzycznych pod kierunkiem Lisy Beznosiuk w Royal Academy of Music w Londynie.
Wspólnie z klawesynistą i organistą Markiem Toporowskim założył zespół Concerto Polacco. Z zespołem tym nie tylko koncertował w Polsce i Europie, ale i dokonał wielu nagrań dla Polskiego Radia, utrwalając muzykę Bacha i Leclaira. W 1993 roku zespół zdobył II nagrodę w konkursie zespołów muzyki dawnej w Melk w Austrii.
Na stałe związany jest, jako solista i kameralista z zespołem barokowym Warszawskiej Opery Kameralnej.
Gra na kopii drewnianego instrumentu Grensera z 1750 roku.

Sawicki Michał

Ur. w 1973 r. w Warszawie. Studiował w Akademii Muzycznej w Katowicach, gdzie w 1999 r. uzyskał dyplom w klasie organów prof. Juliana Gembalskiego. Uczył się także gry klawesynowej u ad. Marka Toporowskiego. Poszerzał następnie swe umiejętności w warszawskiej Akademii Muzycznej, w zakresie gry na klawesynie u prof. Władysława Kłosiewicza i na kierunku Muzyka Kościelna.
Uczestniczył w wielu mistrzowskich kursach interpretacji muzyki organowej i klawesynowej prowadzonych m.in. przez Guy Boveta, Herberta Wulfa, Wolfganga Zerera, Petera Planyavsky'ego, Jean-Claude Zendera, Pietera Dierksena, Christopha Bosserta, Władysława Kłosiewicza. W 1998 r. wygrał eliminacje na stanowisko organisty Pacific Music Festival w Sapporo (Japonia), co wiązało się z wykonywaniem koncertów, realizacją basso continuo w orkiestrze barokowej i z udziałem w indywidualnych kursach interpretacji pod kierunkiem Naomi Matsui i Masaaki Suzuki. W tym samym roku otrzymał pierwszą nagrodę i nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie utworu F. Couperina w Międzynarodowym Konkursie Muzyki Organowej w Rumi. W r. 2003 zdobył pierwsze miejsce w I Konkursie Organistów “Pro Organo” w Warszawie.
Współpracuje z zespołem wokalnym Il Canto; m.in. realizował b.c. w nagraniu CD utworów Cl. Monteverdiego. W 1999 r. założył zespół instrumentów barokowych Musica Dinamica, który z chórem Politechniki Lubelskiej dokonał pierwszej rejestracji (CD) Magnificatu ze zbiorów po kapeli kolegiackiej w Łowiczu.
W latach 1990-93 pełnił obowiązki organisty w kolegiacie (obecnie katedrze) w Łowiczu. Od szeregu lat gra w kościele Seminaryjnym (Prokatedralnym) w Warszawie. Występował na licznych koncertach w Polsce, w kilku krajach europejskich, w Japonii i Korei Południowej.

APK

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Koncert w Augustowie "Camerata Augustoviana" - Podlaskie Nasze Miasto

Wróć na podlaskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto