Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Koncert w Augustowie "Camerata Augustoviana"

Robert Orzechowski
22 sierpnia, godz. 19.00 w augustowskiej Bazylice Mniejszej NSJ odbędzie się koncert w ramach cyklu „Camerata Augustoviana”. Wystąpią: Beata Anna Sokołowska sporan lirico – spinto i Agnieszka Schulz – Brzyska.

PROGRAM KONCERTU
1) F.Chopin :Piosenka litewska
2) F.Chopin :Śliczny chłopiec
3) F.Chopin :Życzenie
4) F.Maklakiewicz :Kocham cię
5) M .Karłowicz :Pod Jaworem
6) S.Rachmaninow :Wiosenne wody op.14 nr.11
7) S.Rachmaninow :Pokochałam go op.8 nr.4
8) J.F.Obradors: Corazon ,porque pasais ?
9) J.F.Obradors :Al Amor
10) G.Puccini :Madama Butterfly :aria Cio-Cio-San
11) Ch.C.Saint-Saens,AVE MARIA
12) G.Puccini:Gianni Schicchi,aria Lauretty

Beata Anna Sokołowska sporan lirico – spinto

Urodzona w Lublinie, absolwentka Akademii Muzycznej im.F.Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Pierwsze kroki w kierunku muzyki rozpoczęła w ognisku muzycznym w rodzinnym mieście Parczewie, a następnie przeniosła się w wieku 15 lat do Lublina aby rozpocząć naukę śpiewu w Szkole Muzycznej I i II stopnia K. Szeligowskiego w Lublinie, równocześnie ucząc się w LO im. M. Curie - Skłodowska w Lublinie.W tym okresie (1992) rozpoczyna także aktywność koncertową zdobywając m.in. wyróżnienie za najlepszy debiut na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Religijnej w Lubaczowie (1994).
W 2000 r. zarząd regionu Białej Podlaskiej przyznaje jej stypendium Fundacji Wspierania Talentów, a rok później zdobywa III nagrodę na I Ogólnopolskim Konkursie dla Głosów Sopranowych im. Haliny Halskiej we Wrocławiu.w roku 1994 rozpoczyna studia na Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie śpiewu prof. Brygidy Skiby.

W czasie studiów współpracuje jako śpiewak - chórzysta z Operą Novą w Bydgoszczy, odbywa praktyki jako pedagog śpiewu solowego oraz zajmuje się pracą tłumacza polsko - włoskiego dla firmy Stomil S.A. w Bydgoszczy, jednocześnie koncertując w Polsce i Włoszech. W r. 2002 z wyróżnieniem i z honorowym wpisem do Złotej Księgi otrzymuje dyplom ukończenia Akademii Muzycznej z tytułem naukowym magistra sztuki. Bezpośrednio po studiach rozpoczyna działalność pedagoga śpiewu w Assocciazione di Musica w San Benedetto Po oraz koncertuje na terenie Włoch m.in. z
Circolo Pavarotti w Capri (2002); Conservatorio A. Peri w Reggio Emilia, Fundacją Romualdo del Bianco we Florencji, oraz zespołem muzyki kameralnej z Capri. Swój wokalny warsztat doskonaliła na kursach mistrzowskich pod okiem tak znakomitych pedagogów jak, prof. Helena Łazarska, prof. Teresa Żylis - Gara, Marina di Marco, Fedora Barbieri, Jadwiga Rappe.W repertuarze Beaty Anny Sokołowskiej znajdują się
liczne pieśni i romanse polskie, hiszpańskie, włoskie, niemieckie, rosyjskie; utwory oratoryjno - kantatowe. Szczególnym zaś upodobaniem darzy sobie interpretacje ról operowych na głos sopranowy, np:G.B. Pergolesi: La serva padrona - Serpina; Mozart: Don Giowanni - Donna Elvira, i wielu innych znakomitych kompozytorów

Agnieszka Schulz – Brzyska

Pianistka, rodowita lublinianka, jedna z najbardziej aktywnych artystek Ziemi Lubelskiej. Koncertuje w Polsce, Europie (Niemcy, Francja), a także na innych kontynentach (Azja, Ameryka Południowa i Środkowa).

Ukończyła Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu prof. Kazimierza Gierżoda oraz kameralistyki prof. Mai Nosowskiej. Kształciła się również u Tatiany Szebanowej, Jean-Claude'a Van den Eydena, Oliviera Gardon oraz Ryszarda Baksta; miała również okazję doskonalić swoją interpretację utworów Witolda Lutosławskiego pod okiem samego Mistrza. Od wczesnych lat szkolnych występowała z orkiestrą Filharmonii Lubelskiej pod dyrekcją Adama Natanka, wykonując m.in. koncerty Mozarta, Mendelssohna, V Koncert Beethovena, Fantazję na tematy polskie Chopina. Ma na swoim koncie liczne występy z lubelskimi zespołami kameralnymi (Kwartet Salonowy, Con Tenerezza, Ad Hoc!, Per Artem ad Astra). Towarzyszy instrumentalistom oraz wokalistom na koncertach i konkursach (wśród nich Międzynarodowy Konkurs im.

Henryka Wieniawskiego w Lublinie), otrzymując nagrody i wyróżnienia dla
akompaniatora. Jej repertuar obejmuje utwory solowe i kameralne od baroku po muzykę współczesną, również te rzadziej wykonywane (m.in. Franck Martin – 6 monologów Jedermanna na baryton, André Jolivet – Chant de Linos na flet). Poza działalnością naukową, jako doktor habilitowany oraz koncertową cieszy się wieloma sukcesami pedagogicznymi jako wykładowca na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim oraz nauczyciel w szkołach muzycznych. Jej wychowankowie zdobywają nagrody na konkursach o zasięgu regionalnym, krajowym i międzynarodowym; niektórzy też z powodzeniem rozwijają swoje zainteresowania muzyczne, kontynuując edukację i aktywność artystyczną na uczelniach wyższych.

Źródło: APK

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Filip Chajzer o MBTM

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Koncert w Augustowie "Camerata Augustoviana" - Podlaskie Nasze Miasto

Wróć na podlaskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto