Medale Lekkoatletów "Hańczy" Suwałki w Kielcach

Robert Orzechowski
Udziałem w XIII Ogólnopolskich Igrzyskach Zrzeszenia LZS w Kielcach, swoje starty w drugiej części sezonu rozpoczęli nasi lekkoatleci. Poprzedziły je treningi na obozach przygotowawczych w Olecku i Białej Podlaskiej, w których uczestniczyło razem 27 zawodników. Do reprezentacji województwa podlaskiego na XIII Igrzyska zostało zakwalifikowanych siedmiu zawodników klubu.

W pierwszym dniu zawodów wystartowało sześciu naszych reprezentantów, zdobywając 5 medali.

Izabela Dziedziech wygrała bieg na 1500m juniorek z czasem 4.46,56: Marlena Dolot zajęła 2 miejsce na 100m ppł /15.44/ oraz 4 miejsce w skoku w dal juniorek młodszych, uzyskując 5.26m. W tej samej konkurencji srebrny medal wywalczyła Agnieszka Kozłowska z wynikiem 5.50m. Trzecie srebro wywalczył oszczepnik Maciek Śniatkowski /jun. młodszy/rezultatem 64.50m, bijąc aż o 3 m rekord życiowy. Brązowy medal w pchnięciu kulą juniorów zdobył Łukasz Barszczewski, uzyskując 14.43m.

Tomasz Majak zajął 6 miejsce w biegu na 100m juniorów młodszych, z czasem 11.26 /el. 11.25/.

Drugi dzień zawodów również obfitował w zdobycze medalowe. Tomasz Majak zwyciężył w biegu na 200m juniorów młodszych, z najlepszym tegorocznym rezultatem 22.07, Monika Piekarska zdobyła srebrny medal w skoku wzwyż juniorek młodszych pokonując 163cm, Agnieszka Kozłowska wywalczyła drugie srebro na Igrzyskach (w dal - I dzień zawodów), uzyskując 12.16m w trójskoku juniorek młodszych, natomiast Łukasz Barszczewski zajął 4 miejsce w rzucie dyskiem juniorów wynikiem 44.43m. Łącznie nasi reprezentanci zdobyli na Igrzyskach 8 medali (2 złote, 5 srebrnych, 1 brązowy).
Źródło: Jarosław Jutkiewicz

Źródło: UM w Suwałkach

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?