Młody lekkoatleta Hańczy Suwałki, Patryk Franko, zdobył srebrny medal

Robert Orzechowski
Jarosław Jutkiewicz
W dniach 25-26 września odbyły się w Toruniu Mistrzostwa Polski Młodzików w lekkiej atletyce. Z jednym srebrnym medalem oraz trzema miejscami w ścisłych finałach wracają z Mistrzostw zawodnicy suwalskiej „Hańczy". Tytuł wicemistrza Polski w biegu na 100m wywalczył Patryk Franko, uzyskując 11,43 /el. 11,55/ .

Wioleta Szulińska pokonała wysokość 155 cm w skoku wzwyż, zajmując 7 miejsce. W drugim dniu zawodów Barbara Wojtulewicz zajęła 5 miejsce w biegu na 100m ppł wynikiem 15,20 /el.15.13, r. ż./. Taką samą lokatę w biegu na 300m wywalczył Patryk Franko, bijąc swój rekord życiowy rezultatem 36,68.

Tylko brak doświadczenia nie pozwolił Patrykowi w zdobyciu medalu w tej konkurencji. Pozostałe wyniki naszych zawodników: Elwira Wróbel i Emilia Puczyłowska poprawiły swoje „życiówki" w biegu na 300m ppł, uzyskując odpowiednio 49,41 i 49,43. Kornelia Wróbel 100m - 13,22, w dal 4,98m, Żaneta Jarząbska 1000m - 3,08,39 oraz Emilia Puczyłowska 100m ppł - 16,43.

Źródło: Jarosław Jutkiewicz