Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Szczuczyn. Nowoczesny stadion stanie się centrum promocji kultur. Zobaczcie, jak powstaje [zdjęcia]

JBa
Dzięki łaskawej pogodzie wykonawca nadrobił opóźnienia
Dzięki łaskawej pogodzie wykonawca nadrobił opóźnienia Artur Kuczyński
Prace przy budowie Transgranicznego Centrum Dialogu w Szczuczynie idą pełną parą. Dzięki łaskawej pogodzie wykonawca nadrobił zaległości i wszystko wskazuje na to, że stadion powstanie zgodnie z harmonogramem.

- Mieliśmy latem krótką przerwę. Teren okazał się mało przychylny dla inwestycji. Aby murawa była lepiej wykonana, musieliśmy ją podnieść o prawie pół metra wyżej. Zgodziliśmy się, bo zależy nam na jak najlepszym efekcie końcowym, ale to wymagało zmian w dokumentacji – tłumaczy Artur Kuczyński, burmistrz Szczuczyna.

I dodaje, że dzisiaj prace są naprawdę zaawansowane.

- Zasadnicza część konstrukcyjna całego obiektu to budynek organizacyjny plus osiem niezależnych trybun. I budynek jest już wykonany. Posiada wszyskie instalacje wewnętrzne: ogrzewania, elektryczną, wodociągową, kanalizacyjną. Jest też docieplony i ma pokrycie dachowe. W tej chwili montowana jest stolarka okienna, a zaraz rozpoczną się prace tynkarskie – mówi włodarz.

Konstrukcja trybun jest skomplikowana, bo powstaje z żelbetonu. Pierwsza wyszła już z ziemi i jej zaawansowanie Kuczyński ocenia na 30 proc. Gonią ją dwie kolejne, a pod czwartą wykonywane są wykopy.
- Chcemy zrobić wszystko, by wysiew murawy dało się zrobić wiosną tego roku, żeby ona zdążyła się odpowiednio ukorzenić – tłumaczy Kuczyński. Liczy, że inwestycja zakończy się na przełomie 2020 i 2021 roku, a wiosną 2021 roku uda się zrobić pierwszą imprezę.

Czytaj też Ruszyły prace. Za dwa lata mieszkańcy będą mieli nowoczesny stadion [zdjęcia]

Nowoczesny stadion pomieści 2 tys. osób. Będzie częściowo zadaszony z zapleczem socjalno – bytowym raz placami pomocniczymi. Inwestycja pochłonie 9 mln zł, z czego 2,35 ml zł stanowi dofinansowanie. Obiekt powstaje bowiem w ramach współpracy transgranicznej z Białorusią i Ukrainą.
- To uhonorowanie współpracy z miastami Wschodu. U nich też powstają takie obiekty, co rozwinie jeszcze bardziej naszą współpracę. Grupy nasze będą się wymieniały wzajemnie i na tych obiektach realizowały zadania – mówi burmistrz.
To ważna inwestycja dla miasta także z innych powodów. Do tej pory brakowało miejsca, by organizować otwarte wydarzenia kulturalne, plenerowe czy sportowe.
- Szczuczyn ambicji wędrówki do ekstraklasy nie ma, ale żeby młodzi ludzie mogli w dobrych warunkach rozwijać swoja tężyznę fizyczną, taki obiekt też się przyda – mówi Artur Kuczyński.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wielki Piątek u Ewangelików. Opowiada bp Marcin Hintz

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na grajewo.naszemiasto.pl Nasze Miasto