Wigry Suwałki poniosły klęskę przed własną publicznością

Robert Orzechowski
Wigry Suwałki przegrały na własnym stadionie ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki 0:3 (0:1). To pierwsza porażka Wigier w tym sezonie.

Pierwsze minuty spotkania to głównie walka o środek pola. W 14. minucie spotkania Sebastian Radzio znalazł się w dogodnej sytuacji do strzelenia gol, ale obrońca Świtu wybił mu futbolówkę. Pięć minut później gospodarze wykonywali rzut rożny ale piłka zamiast w bramce wylądowała na ogrodzeniu remontowanej części boiska, Pod koniec pierwszej odsłony spotkania boisko z powodu kontuzji opuścił Georga Enow, którego zastąpił Adam Gmitrzuk. Zawodnik Świtu chwilę po wejściu na plac gry zdobył gola z rzutu karnego dającego prowadzenie i takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa.

W drugiej odsłonie gry goście rzucili się do ataku chcąc jak najszybciej podwyższyć wynik. Plan udało się zrealizować z 60. minucie kiedy to Dariusz Zjawiński zaskoczył Karola Salika. Piłkarze Wigier rzucili się do odrabiania strat, ale to goście zdobyli kolejnego gola. W 73. minucie trzecią bramkę dla Świtu strzelił Adam Gmitrzuk, który ustalił tym samym wynik spotkania.

Wigry Suwałki - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 0:3 (0:1).
Bramki: Adam Gmitrzuk 45 (k), 73, Dariusz Zjawiński 60.

Wigry: Karol Salik - Marcin Rogoziński, Przemysław Makarewicz, Tomasz Bajko, Andriey Usachev, Rafał Darda (60. Michał Danilczyk), Grażvydas Mikulenas, Sebastian Radzio (85. Krystian Słowicki), Adam Pomian, Damian Sobolewski (40. Daniel Gunevic, 78. Paweł Walicki), Sebastian Wierzbiński

Świt: Michał Bigajski - Marek Lendzion, Piotr Gurzęda, Tomasz Reginis, Karol Drwęcki, Michał Jagodziński (80. Łukasz Galicki), Rafał Kosiec, Oben Marcellinus (87. Piotr Maslanka), George Enow (45. Adam Gmitrzuk), Adam Czerkas, Dariusz Zjawinski.

Żółte kartki: Darda Mikulenas (Wigry), Lendzion, Jagodziński (Świt).