Wigry Suwałki wygrały na swoim boisku z Puszczą Niepołomice

Robert Orzechowski
Piłkarze Wigier Suwałki pokonali dziś na własnym stadionie Puszczę Niepołomice. Bramkę dla gospodarzy zdobył w pierwszej połowie Gražvydas Mikulėnas. W drugiej odsłonie gry prowadzenie podwyższył Sebastian Radzio trafiając w 54 i 73 minucie.

Początek spotkania poprzedzony był minutą ciszy z powodu śmierci prezesa Wigier Grzegorza Wołągiewicza. Pierwsze minuty gry to głównie walka w środku pola. Najważniejszy fakt tej odsłony to gol Gražvydasa Mikulėnasa w 32. minucie. Litwin wyszedł na czystą pozycję i pokonał golkipera Puszczy.

W drugiej połowie za zdobywanie bramek zabrał się Sebastian Radzio. Najpierw w 54 minucie po dobrym podaniu Adama Pomiana podwyższył na 2:0, a w siedemnaście minut przed końcem ustalił wynik spotkania.
To pierwsze zwycięstwo Wigier Suwałki w tym sezonie. Pierwszy mecz z siedmiu nie zakończony remisem.

Wigry Suwałki - Puszcza Niepołomice 3:0 (1:0).
Bramki: Gražvydas Mikulėnas 32, Sebastian Radzio 54, 73.

Wigry Suwałki: Karol Salik (1) - Andriey Usachev (5) (68. Michał Danilczyk), Sebastian Świerzbiński (9), Przemysław Makarewicz (11), Tomasz Bajko (16), Adam Pomian (14) (85. Paweł Walicki), Grażvydas Mikulenas (18), Damian Sobolewski (20) (91. Kamil Lauryn), Sebastian Radzio (22), Marcin Rogoziński (25), Rafał Darda (26),

Puszcza Niepołomice: Tomasz Kwedyczenko (1), Kacper Orłowski (13), Łukasz Górski (16), Piotr Morawski (17), Radosław Górka (4), Rafał Kmak (6), Krzysztof Świątek (7), Wojciech Ankowski (8), Sebastian Janik (9), Sławomir Zubel (14), Daniel Jarosz (10) (70. Marcin Morawski),

Żołte kartki: Bajko (Wigry), Orłowski, Górski, Ankowski, Morawski (Puszcza).