Wyniki wyborów 2024 do rady powiatu działdowskiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4
Oto oficjalne wyniki wyborów do rady powiatu działdowskiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4, które opublikowała PKW. Dowiedz się, jak głosowano w Twoim regionie. Poniżej publikujemy szczegółowe dane.
Wyniki wyborów do rady powiatu działdowskiego z okręgu nr 1
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- STRUZIK Michał Henryk: pozycja 1 : 3,27% (1 970 głosów)
- AURAST Krzysztof Stanisław: pozycja 2 : 3,27% (1 970 głosów)
- MILEWSKA Wanda: pozycja 3 : 3,27% (1 970 głosów)
- ŻURAWSKA Dorota Joanna: pozycja 4 : 3,27% (1 970 głosów)
- ŻUCHOWSKA Teresa: pozycja 5 : 3,27% (1 970 głosów)
- WIŚNIEWSKI Zenon Jan: pozycja 6 : 3,27% (1 970 głosów)
- MROCZKOWSKI Daniel Wojciech: pozycja 7 : 3,27% (1 970 głosów)
- MANISTA Jan: pozycja 8 : 3,27% (1 970 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- PSZENNY Sławomir: pozycja 1 : 2,45% (1 477 głosów)
- PIOTROWICZ Dariusz Wojciech: pozycja 2 : 2,45% (1 477 głosów)
- KOLK Joanna: pozycja 3 : 2,45% (1 477 głosów)
- WARECKA-MARCHLEWSKA Wiktoria: pozycja 4 : 2,45% (1 477 głosów)
- BAGNIEWSKA Anna: pozycja 5 : 2,45% (1 477 głosów)
- DYMKOWSKI Piotr Adam: pozycja 6 : 2,45% (1 477 głosów)
- SZULC Paweł: pozycja 7 : 2,45% (1 477 głosów)
- CZYRKO Tomasz Janusz: pozycja 8 : 2,45% (1 477 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- ŁUKASZEWSKI Mirosław Marek: pozycja 1 : 3% (1 811 głosów)
- OSTROWSKI Witold: pozycja 2 : 3% (1 811 głosów)
- DWÓRZNIK Sylwia: pozycja 3 : 3% (1 811 głosów)
- DUCHNA Ryszard Zbigniew: pozycja 4 : 3% (1 811 głosów)
- LEWANDOWSKA Barbara Ewa: pozycja 5 : 3% (1 811 głosów)
- ZARĘBSKI Cezary Karol: pozycja 6 : 3% (1 811 głosów)
- KOSOBUCKA Małgorzata: pozycja 7 : 3% (1 811 głosów)
- OKUNIEWSKI Arkadiusz Marcin: pozycja 8 : 3% (1 811 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „SAMORZĄD 2024”:
- MAZURKIEWICZ Bronisław: pozycja 1 : 1,63% (986 głosów)
- ŻMIJEWSKA Aleksandra: pozycja 2 : 1,63% (986 głosów)
- KAMIŃSKA Magdalena Jolanta: pozycja 3 : 1,63% (986 głosów)
- JANICKI Marian: pozycja 4 : 1,63% (986 głosów)
- GĄSIOR Anna Teresa: pozycja 5 : 1,63% (986 głosów)
- FABIŃSKI Wojciech Zbigniew: pozycja 6 : 1,63% (986 głosów)
- DEMBSKA-UTRATA Monika: pozycja 7 : 1,63% (986 głosów)
- ODACHOWSKI Marian Andrzej: pozycja 8 : 1,63% (986 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SAMORZĄDOWE UGRUPOWANIE LOKALNE:
- KASZUBSKI Grzegorz: pozycja 1 : 2,15% (1 298 głosów)
- KARCZEWSKI Sławomir Grzegorz: pozycja 2 : 2,15% (1 298 głosów)
- CZECZOT Danuta: pozycja 3 : 2,15% (1 298 głosów)
- FREJLICH Anna Dorota: pozycja 4 : 2,15% (1 298 głosów)
- BOJANOWSKI Piotr: pozycja 5 : 2,15% (1 298 głosów)
- LIPOWSKI Karol: pozycja 6 : 2,15% (1 298 głosów)
- NAPIWOCKI Sławomir Piotr: pozycja 7 : 2,15% (1 298 głosów)
- SAFARYN Maria Jolanta: pozycja 8 : 2,15% (1 298 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu działdowskiego z okręgu nr 2
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- WĘGLEWSKA Elżbieta Marianna: pozycja 1 : 4,01% (1 451 głosów)
- PONIEWSKI Tomasz Krzysztof: pozycja 2 : 4,01% (1 451 głosów)
- DOBUCKA Bożena Danuta: pozycja 3 : 4,01% (1 451 głosów)
- BENDYK Bogdan Bolesław: pozycja 4 : 4,01% (1 451 głosów)
- IWAN Janina Danuta: pozycja 5 : 4,01% (1 451 głosów)
- KOPAŃSKI Jerzy Antoni: pozycja 6 : 4,01% (1 451 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- MOSTOWICZ Paweł: pozycja 1 : 3,82% (1 385 głosów)
- SARNOWSKI Marcin Lesław: pozycja 2 : 3,82% (1 385 głosów)
- BIELECKI Janusz Piotr: pozycja 3 : 3,82% (1 385 głosów)
- ŻACH Agnieszka: pozycja 4 : 3,82% (1 385 głosów)
- URBAŃSKA Joanna: pozycja 5 : 3,82% (1 385 głosów)
- ŚWINIARSKA-ŁAWICKA Izabela Ewa: pozycja 6 : 3,82% (1 385 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- JASIONOWSKI Artur Jakub: pozycja 1 : 2,58% (933 głosów)
- OGONOWSKA Izabela Agnieszka: pozycja 2 : 2,58% (933 głosów)
- ORŁOWSKI Grzegorz: pozycja 3 : 2,58% (933 głosów)
- BARTKOWSKA Iwona Jadwiga: pozycja 4 : 2,58% (933 głosów)
- NAWROCKA Jolanta Urszula: pozycja 5 : 2,58% (933 głosów)
- KRASZEWSKI Wiesław: pozycja 6 : 2,58% (933 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „SAMORZĄD 2024”:
- KRAYNIK Paweł Gerard: pozycja 1 : 2,24% (811 głosów)
- SZOSTEK Ewa Dorota: pozycja 2 : 2,24% (811 głosów)
- GIEREJ Jakub Przemysław: pozycja 3 : 2,24% (811 głosów)
- GARNCARZ Beata: pozycja 4 : 2,24% (811 głosów)
- FRYZA Radosław Wojciech: pozycja 5 : 2,24% (811 głosów)
- KAWKA Mirosława Teresa: pozycja 6 : 2,24% (811 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SAMORZĄDOWE UGRUPOWANIE LOKALNE:
- WĘGLEWSKI Krzysztof: pozycja 1 : 4,02% (1 457 głosów)
- PARADOWSKA Katarzyna: pozycja 2 : 4,02% (1 457 głosów)
- TRZCIŃSKA-RACZKOWSKA Katarzyna: pozycja 3 : 4,02% (1 457 głosów)
- MACHUJSKI Stanisław: pozycja 4 : 4,02% (1 457 głosów)
- STRUNGOWSKA Iwona: pozycja 5 : 4,02% (1 457 głosów)
- GOSZKA Andrzej: pozycja 6 : 4,02% (1 457 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu działdowskiego z okręgu nr 3
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- BORKOWSKA Aneta: pozycja 1 : 3,12% (1 336 głosów)
- IWAŃSKA Monika Krystyna: pozycja 2 : 3,12% (1 336 głosów)
- FALTYNOWSKI Jan Władysław: pozycja 3 : 3,12% (1 336 głosów)
- TRYBEL Ewa: pozycja 4 : 3,12% (1 336 głosów)
- KŁOSOWSKI Grzegorz: pozycja 5 : 3,12% (1 336 głosów)
- JAKIM Joanna: pozycja 6 : 3,12% (1 336 głosów)
- TRUSZCZYŃSKI Kazimierz: pozycja 7 : 3,12% (1 336 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- KORONA Jan Ryszard: pozycja 1 : 1,77% (760 głosów)
- CIEŚLIŃSKA Anna: pozycja 2 : 1,77% (760 głosów)
- SZACHERSKI Marek: pozycja 3 : 1,77% (760 głosów)
- DĘBSKI Grzegorz: pozycja 4 : 1,77% (760 głosów)
- SOBIEWSKA Daria Maria: pozycja 5 : 1,77% (760 głosów)
- DOBRACKI Stanisław: pozycja 6 : 1,77% (760 głosów)
- WIŚNIEWSKA Małgorzata: pozycja 7 : 1,77% (760 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- STACHOWIAK Dariusz Mariusz: pozycja 1 : 1,64% (703 głosów)
- SZULC Milena: pozycja 2 : 1,64% (703 głosów)
- ANTOSZEWSKI Józef: pozycja 3 : 1,64% (703 głosów)
- SZKLARSKA Żaneta: pozycja 4 : 1,64% (703 głosów)
- PIECKOWSKI Krzysztof: pozycja 5 : 1,64% (703 głosów)
- ZIELIŃSKA Lucyna Bożena: pozycja 6 : 1,64% (703 głosów)
- RADZKI Krzysztof: pozycja 7 : 1,64% (703 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „SAMORZĄD 2024”:
- RUTKOWSKI Paweł: pozycja 1 : 1,8% (771 głosów)
- GUTKOWSKI Sławomir: pozycja 2 : 1,8% (771 głosów)
- WIÓRGOWSKA Marzena Małgorzata: pozycja 3 : 1,8% (771 głosów)
- CHYLIŃSKI Krystian: pozycja 4 : 1,8% (771 głosów)
- CERYN-KOWALSKA Katarzyna: pozycja 5 : 1,8% (771 głosów)
- KOWALKOWSKA Anna Małgorzata: pozycja 6 : 1,8% (771 głosów)
- FERSZ Martyna Justyna: pozycja 7 : 1,8% (771 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SAMORZĄDOWE UGRUPOWANIE LOKALNE:
- FREJNIK Dariusz: pozycja 1 : 4,99% (2 141 głosów)
- GAWENDA Jarosław: pozycja 2 : 4,99% (2 141 głosów)
- KUPIŃSKI Radosław: pozycja 3 : 4,99% (2 141 głosów)
- BĘCŁAWSKA Małgorzata Urszula: pozycja 4 : 4,99% (2 141 głosów)
- LEWALSKA Bożena Dorota: pozycja 5 : 4,99% (2 141 głosów)
- PIKUS Krystyna: pozycja 6 : 4,99% (2 141 głosów)
- CIEŚLIŃSKI Paweł Stanisław: pozycja 7 : 4,99% (2 141 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE PRAWICY POWIATU DZIAŁDOWSKIEGO:
- GĄSIOROWSKI Roman: pozycja 1 : 0,97% (416 głosów)
- STRZELEWSKA Bożena Halina: pozycja 2 : 0,97% (416 głosów)
- DŁUGOKIĘCKI Mariusz: pozycja 3 : 0,97% (416 głosów)
- CICHOCKA Katarzyna: pozycja 4 : 0,97% (416 głosów)
- OLSZEWSKA Łucja: pozycja 5 : 0,97% (416 głosów)
- WARMIŃSKA-ŁABAJ Justyna: pozycja 6 : 0,97% (416 głosów)
- BARAŃSKI Andrzej: pozycja 7 : 0,97% (416 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu działdowskiego z okręgu nr 4
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- LEMAŃSKI Damian: pozycja 1 : 4,85% (1 420 głosów)
- KAMIŃSKA Grażyna: pozycja 2 : 4,85% (1 420 głosów)
- GONTARZ Izabella: pozycja 3 : 4,85% (1 420 głosów)
- UZARSKA Edyta Maria: pozycja 4 : 4,85% (1 420 głosów)
- STENKEL Mateusz: pozycja 5 : 4,85% (1 420 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- ANCZYKOWSKA Magdalena Krystyna: pozycja 1 : 4,38% (1 281 głosów)
- KASPROWICZ Sylwester: pozycja 2 : 4,38% (1 281 głosów)
- DRZEWIŃSKA Beata Gabriela: pozycja 3 : 4,38% (1 281 głosów)
- BARTYKOWSKA Ewa Maria: pozycja 4 : 4,38% (1 281 głosów)
- ROLKOWSKI Jarosław Wojciech: pozycja 5 : 4,38% (1 281 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- KARBOWSKI Mirosław: pozycja 1 : 1,7% (497 głosów)
- BOBROWSKA Mirosława: pozycja 2 : 1,7% (497 głosów)
- HRECZUCH Ewa Elżbieta: pozycja 3 : 1,7% (497 głosów)
- MĘŻYKOWSKI Mirosław Wojciech: pozycja 4 : 1,7% (497 głosów)
- WISIŃSKA Justyna: pozycja 5 : 1,7% (497 głosów)
- ANISIEWICZ Krzysztof: pozycja 6 : 1,7% (497 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „SAMORZĄD 2024”:
- SOKOŁOWSKI Jan: pozycja 1 : 3,45% (1 010 głosów)
- KORNELSKA Barbara: pozycja 2 : 3,45% (1 010 głosów)
- OSTROWSKI Rafał Sylwester: pozycja 3 : 3,45% (1 010 głosów)
- ROSŁON Zenona Urszula: pozycja 4 : 3,45% (1 010 głosów)
- OLEKSIAK Karolina: pozycja 5 : 3,45% (1 010 głosów)
- JAKUBOWSKI Hubert: pozycja 6 : 3,45% (1 010 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SAMORZĄDOWE UGRUPOWANIE LOKALNE:
- KACZMAREK Janusz Adam: pozycja 1 : 3,82% (1 119 głosów)
- KORNATOWSKA Renata Natalia: pozycja 2 : 3,82% (1 119 głosów)
- CZECHROWSKI Arkadiusz: pozycja 3 : 3,82% (1 119 głosów)
- LANGE Anna Maria: pozycja 4 : 3,82% (1 119 głosów)
- KOWALSKA Natalia: pozycja 5 : 3,82% (1 119 głosów)
- SZOSTEK Andrzej: pozycja 6 : 3,82% (1 119 głosów)
Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.
Może Cię zainteresować
W jaki sposób wybierani są radni powiatu?
W wyborach do rady powiatu w każdym okręgu wyborczym wybiera się od 3 do 10 radnych. Okręgiem wyborczym jest jedna gmina.
W powiatach ustala się okręgi wielomandatowe. Głosy przelicza się za pomocą specjalnej metody polegającej na tym, że sumuje się wyniki uzyskane przez poszczególne komitety i dzieli przez kolejne liczby naturalne. Komitet, który uzyska pierwszy najwyższy wynik otrzymuje pierwszy mandat, drugi najwyższy wynik - drugi mandat itd.
W podziale głosów biorą udział tylko te komitety, które zdobyły powyżej 5 proc. głosów.
Może Cię zainteresować
Strefa Biznesu: Dzień Matki. Jak kobiety radzą sobie na rynku pracy
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?