Statuetki nagród Dobra Firma trafiły do najbardziej innowacyjnych i najszybciej rosnących małych i średnich firm Województwa Podlaskiego.

DM
W ramach programu Dobra Firma Związek Przedsiębiorców i Pracodawców wybrał najlepsze firmy Podlasia. Wśród nagrodzonych znalazły się przedsiębiorstwa z branży meblowej, deweloperskiej, spożywczej, produkcji specjalistycznych maszyn i urządzeń, tytoniowej oraz IT.

Wybór laureatów Programu odbywa się w kilku etapach. W ramach procesu kwalifikacyjnego eksperci Związku starannie przeanalizowali kilkuletnie wyniki finansowe dostarczone przez wywiadownię Info Veriti, a także profile działalności, potencjał innowacyjny i rozwojowy oraz reputację szerokiej listy firm z regionu. Po ocenie danych, zespół ekspertów wybrał grupę 62 laureatów - najprężniej działających przedsiębiorstw Podlasia, z których finalnie wybrano 9 zwycięzców.

Zamiast uroczystej gali w Białymstoku ze względu na pandemię COVID-19, statuetki wręczono podczas wirtualnej transmisji. Patronaty nad wydarzeniem objęli Prezydent Białegostoku, Marszałek Województwa Podlaskiego i Wojewoda Podlaski.

W gronie zwycięzców znalazły się:

NAJLEPSZY INWESTOR I FIRMA WSPIERAJĄCA INWESTYCJE

 • FIRMY MAŁE - Racis Development Sp. z o.o.
 • Inwestor z ponad dwunastoletnim doświadczeniem w kompleksowej realizacji inwestycji mieszkaniowych i usługowych.
 • FIRMY ŚREDNIE I DUŻE - British-American Tobacco Polska S.A.
 • Fabryka w Augustowie to drugi największy zakład produkcyjny Grupy na świecie. W ostatnich latach w rozwój fabryki zainwestowano ok. 650 mln zł tworząc ponad 500 nowych miejsc pracy i kolejne dla dostawców i plantatorów tytoniu.

NAJLEPSZY INNOWATOR

 • FIRMY MAŁE - Edpol Food&Innovation Sp. z o.o.
 • Rodzinna firma od 30 lat specjalizująca się we wdrażaniu i kreowaniu innowacyjnych rozwiązań dla branży spożywczej oraz sektora HoReCa.
 • FIRMY ŚREDNIE I DUŻE - Pronar Sp. z o.o.
 • Największy w kraju producentem maszyn rolniczych, komunalnych i recyklingowych. Nacisk na innowacyjność oraz imponujące zaplecze produkcyjne i potencjał kadrowy skutkuje systematycznym podbojem rynków światowych.

NAJBARDZIEJ EFEKTYWNA FIRMA

 • FIRMY MAŁE - Zakład Obróbki Skrawaniem DARMET Sp. z o.o.
 • Producent specjalistycznych wyrobów dla przemysłu maszynowego i górnictwa działający od 32 lat.
 • FIRMY ŚREDNIE I DUŻE - AL BA Podlaskie Centrum Mięsne Żuraw i Gryko Sp. J.
 • Największy dystrybutor w branży wędlin, drobiu i przetworów mięsnych na terenie województwa podlaskiego.

NAJBARDZIEJ EFEKTYWNY PRACODAWCA

 • FIRMY MAŁE - Aurora Creation Sp z o.o.
 • Białostocka firma technologiczna, która od lat tworzy autorskie innowacyjne moduły do rozwiązań eCommerce, z których korzystają klienci na całym świecie.
 • FIRMY ŚREDNIE I DUŻE - Malow Sp. z o.o.
 • Największy w Polsce i jeden z największych europejskich producentów mebli metalowych działający od 31 lat. Posiada w ofercie ponad 2000 wyrobów.

Nagrodę specjalną otrzymała firma Ancypo Mizer – rodzinna firma z Sokółki pod Białymstokiem zajmująca się produkcją tradycyjnych wędlin i mięs dojrzewających.

Cezary Kaźmierczak Prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców komentuje: „Przedsiębiorczość to narodowa cecha Polaków. To cecha wyjątkowa i bezcenna – szczególnie w tak trudnych czasach jakie mamy obecnie. Jako ZPP chcemy wyszukiwać i wyróżniać najlepsze polskie firmy i ich właścicieli, którzy mimo trudnych warunków rozwojowych konsekwentnie idą do przodu, wdrażają innowacje, zapewniają stabilne i przyjazne pracownikom miejsca pracy. Wyłaniając laureatów nagrody Dobra Firma trafiamy na wspaniałe firmy, zadziwiające nas swoją innowacyjnością i rozmachem działania. To właśnie dzięki takim firmom polska gospodarka lepiej niż inne radzi sobie w obecnym kryzysie gospodarczym. Jako ZPP od 10 lat aktywnie działamy w kierunku poprawy warunków działania firm w Polsce. Inicjujemy i wspieramy wszelkie inicjatyw zmierzające do wyeliminowania z polskiego prawodawstwa ograniczeń działalności gospodarczej przekraczających wymagania UE i tym samym wyrównania szans konkurencyjnych pomiędzy polskimi i europejskimi przedsiębiorstwami.”

Patronami Programu Dobra Firma są Polski Fundusz Rozwoju, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości i Agencja Rozwoju Przemysłu.

Organizatorem Nagród Dobra Firma jest Związek Przedsiębiorców i Pracodawców. ZPP jest najszybciej rozwijającą się i najbardziej aktywną organizacją polskich przedsiębiorców założoną w 2010 roku. Zrzesza ponad 52 tysiące firm, 16 organizacji regionalnych i 21 organizacji branżowych. Publikuje co roku ponad 30 raportów, opracowań, filmów oraz ponad 100 komentarzy, stanowisk i opinii legislacyjnych. Organizuje liczne debaty i spotkania. Celem ZPP jest uczynienie Polski krajem z najlepszymi warunkami prowadzenia biznesu i systemem podatkowym w Europie. ZPP jest organizacją apolityczną wspierającą wolny rynek i zdrowy rozsądek niezależnie od podziałów politycznych. ZPP jest członkiem Rady Dialogu Społecznego, posiada przedstawicielstwo w Brukseli.

PEŁNA LISTA LAUREATÓW

NAJLEPSZY INWESTOR I FIRMA WSPIERAJĄCA INWESTYCJE – FIRMY MAŁE

1.Budomost Sp. z o.o - firma działa w dwóch głównych obszarach: wykonuje nawierzchnie z użyciem technologii emulsji asfaltowej i mas produkowanych na bazie emulsji asfaltowej oraz sprzedaje wyroby budowlane do naprawy dróg.
2.ELEM Sp. z o.o. Sp. k. - zajmuje się kompleksową obsługą inwestycji w zakresie instalacji elektrycznych, teletechnicznych i fotowoltaicznych. W firmie wdrażany jest innowacyjny system do zautomatyzowania procesu inwestycyjnego.
3.Greenvit Sp. z o.o. - producent wysokiej jakości ekstraktów roślinnych, który w ubiegłym roku rozbudował zakład w Zambrowie o drugą linię produkcyjną, a pod koniec roku nastąpi otwarcie nowego zakładu produkcyjnego w Łomży.
4.Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Sokółce obsługuje w zakresie infrastruktury wodociągowo kanalizacyjnej obszar miasta i gminy Sokółka. Spółka świadczy usługi w zakresie budowy sieci oraz przyłączy wodociągowych i kanalizacyjnych.
5.Przedsiębiorstwo Instalacyjne Nikot M. Nikołajuk, A. Otapowicz Sp. J. -
specjalizuje się w instalacjach sanitarnych, wentylacyjnych, chłodniczych, gazowych i parowych technologiach źródeł ciepła oraz w klimatyzacjach specjalistycznych i technologiach OZE.
6.Przedsiębiorstwo Inżynierii Lądowej AQUARIUS Sp. z o.o. Sp. k. – ekspert w zakresie budowy oczyszczalni ścieków, sieci sanitarnych i wodociągowych oraz organizacji terenów zielonych i kompleksowej realizacji nawierzchni ulic i placów wraz z uzbrojeniem i infrastrukturą towarzyszącą.
7.Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Sp. z o.o. – świadczy usługi utrzymania terenów użyteczności publicznej, likwidację dzikich wysypisk oraz obsługę porządkową imprez o charakterze publicznym.
8.Przedsiębiorstwo Usługowo Handlowe RED-BUD Sp. z o.o. - zapewnia obsługę techniczną, administracyjną i księgową wspólnoty mieszkaniowej, utrzymanie porządku i czystości, konserwację terenów zieleni oraz usługi doradcze.
9.Zakład Produkcyjno-Budowlany Betonex Sikorski, Sokołowski Sp. J. - firma rodzinna, która należy do wiodących producentów w Północno – Wschodniej Polsce. Dysponuje nowoczesną i zautomatyzowaną linią produkcyjną do wyrobów dedykowanych jedno- i wielorodzinnemu budownictwu.

NAJLEPSZY INNOWATOR – FIRMY MAŁE

1.Alex Sp. z o.o. - wiodący, polski producent systemów i komponentów instalacji autogazu, dysponuje własnym biurem projektowym i tworzy innowacyjne rozwiązania alternatywnego zasilania pojazdów paliwem LPG/CNG.
2.Atlantic Marine Sp. z o.o. - Marka rozpoznawalna wśród motorowodniaków na całym świecie. Jakość, komfort, innowacyjność projektów oraz perfekcyjne wykonanie to ich klucz do sukcesu.
3.Biotrade Distribution Sp. z o.o. - dostarcza ekologiczne produkty opałowe i pracuje nad innowacjami kreując ekologiczne rozwiązania.
4.DATA4M ich głównymi obszary działalności jest projektowanie i budowa wirtualnych serwerowni, bezpieczeństwo informatyczne infrastruktury oraz oprogramowanie systemowe.
5.Fundacja Technotalenty- buduje kulturę innowacji w północno-wschodniej Polsce poprzez wsparcie rozwoju talentów.
6.Net Innovation Software Sp. z o.o - to lider wśród dostawców oprogramowania dla sieci sklepów detalicznych.
7.Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Antom T. Piskorz Sp. J. - od ponad 10 lat zajmuje się instalacjami grzewczymi i odnawialnymi źródłami energii.
8.T-Matic Grupa Computer Plus Sp. z o.o. - wykorzystuje najnowsze technologie gromadzenia, przetwarzania, zarządzania i udostępniania informacji, danych, dokumentów i wiedzy w obszarze systemów informatycznych i automatyki przemysłowej.
9.Unipasz. Zenon Mazuruk I Bogdan Raczyński Sp. J. - producent mieszanek paszowych dla zwierząt gospodarskich wykorzystujący zaawansowane procesy technologicznie powodujące wzrost wartości pokarmowej surowców i obniżające udział związków anty żywieniowych.

NAJBARDZIEJ EFEKTYWNA FIRMA – FIRMY MAŁE

1.Agencja Celna Terminus E.S. Grygatowicz-Szumowska Sp. J. firma świadczy usługi celne, logistyczne i magazynowania na terenie kraju i zagranicą. zapewnia odprawy towarów a także ich przeładunki i konfekcjonowanie.
2.AVA Sp. z o.o. - Producent bielizny damskiej, firma z rodzinna poszukująca nowych rozwiązań i konstrukcji, zapewniających najwyższego komfort użytkowania.
3.Firma Avisa - producent i projektant akcesoriów dla przemysłu motoryzacyjnego.
4.Biuro Handlowe Netto Plus Sp. z o.o. Sp. k. - producent unikalnych wzorów płytek ceramicznych.
5.Browar Miejski Gloger Sp. z o.o – białostocki producent piwa rzemieślniczego tworzonego w oparciu o naturalne surowce.
6.English Colours Group Sp. z o.o. - rodzinna szkoła językowa z ponad 14-letnia tradycją.
7.Eurowash Sp. z o.o. producent bezdotykowych myjni samochodowych oferujący profesjonalne urządzenia dodatkowe oraz części zamienne i chemię niezbędną do prawidłowego działania myjni.
8.EURO-MOT Sp. z o.o.- Spółka zajmuje się handlem częściami do autobusów i samochodów ciężarowych, wynajem powierzchni magazynowo-biurowych oraz systemami ogrodzeniowymi.
9.Fryzela Elżbieta Chwicewska, Stanisław Chwicewski Sp. J. - firma rodzinna, która prowadzi działalność handlową zakresie sprzedaży profesjonalnych produktów fryzjerskich.
10.Magia Sp. z o.o Sp. k. - zajmuje się produkcją i dystrybucją dodatków witaminowo- mineralnych oraz pasz specjalistycznych przeznaczonych dla bydła mlecznego.
11.Roan-Hurtownia Opakowań Piskorz, Liszewski Sp. J. - to wiodąca na rynku podlaskim i warmińsko-mazurskim firma zajmująca się dostarczaniem wszelkiego typu opakowań do HoReCa.
12.Roltrans KWJ Czerep Sp. J. specjalizuje się w transporcie krajowym i międzynarodowym materiałów sypkich oraz importuje używane ciągniki siodłowe.
13.SoftwareHut Sp. z o.o. - Najszybciej rozwijająca się polska firma technologiczna wg rankingu Financial Times 1000 Europe 2020, zajmująca się tworzeniem oprogramowania i outsourcingiem IT.
14.Firma Tobo Datczuk Sp. J. od ponad 20 lat specjalizuje się w produkcji mebli biurowych, hotelowych i na specjalne zamówienie.

NAJBARDZIEJ EFEKTYWNY PRACODAWCA – FIRMY MAŁE

1.Euro Polska Sieć Handlowa od 15 lat działa w branży FMCG. Uważa, że drogą do osiągnięcia sukcesu przedsiębiorstwa jest ciągła inwestycja w kapitał ludzki.
2.Firma Media Sp. z o.o. - czołowy polski producent artykułów reklamowych najwyższej jakości.
3.Grafix K. Olszewska - Piotrowska M. Tyrała Sp. J. - specjalizuje się w kompleksowym zaopatrzeniu biur i przedsiębiorstw w artykuły i urządzenia biurowe.
4.Liwstar - spółka rodzinna, zajmująca się produkcją prądu z odnawialnych źródeł oraz produkcją rolną na ponad 300 ha własnym gospodarstwie rolnym.
5.Prowent Białystok A. Poleszuk Sp. J. - przedmiotem działalności firmy jest hurtowy obrót akcesoriami kominkowymi i wentylacyjnymi, o zasięgu ogólnopolskim i europejskim.
6.Symmetra Sp. z o.o. – firma specjalizującą się w projektowaniu i rozwijaniu oprogramowania oraz podzespołów komputerowych.
7.Torpol Sp. z o.o. - podlaska firma z polskim kapitałem, specjalizująca się w produkcji certyfikowanych i atestowanych worków papierowych z wkładką LDPE.
8.Zakłady Spożywcze „BONA” – spółka produkuje ponad 100 różnych produktów do gastronomii, detalu, przemysłu i na eksport.
9.Zarzeccy Sp. z o.o. - firma rodzinna, w której tradycja wyrobu sera sięga XIX w. Producent Sera Korycińskiego Swojskiego.

NAJLEPSZY INWESTOR I FIRMA WSPIERAJĄCA INWESTYCJE – FIRMY ŚREDNIE I DUŻE

1.Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Kombinat Budowlany Sp. z o.o. - W trakcie 26 lat działalności firma pomogła spełnić marzenia o własnym mieszkaniu, apartamencie lub domu ponad 6 tysiącom rodzin.
2.Przedsiębiorstwo Usługowo-Produkcyjne Telka Sp. z o.o - Głównym trzonem działalności są inwestycje budowlane. Prowadzą prace w zakresie instalacji sanitarnych, elektrycznych, wodno-kanalizacyjnych, centralnego ogrzewania, wentylacji mechanicznej i klimatyzacji.
3.Yuniversal Podlaski Sp. z o.o. to – firma posiadająca 30 lat doświadczenia w branży deweloperskiej w Polsce. Prowadzi inwestycje w województwie podlaskim, mazowieckim, warmińsko-mazurskim oraz łódzkim.

NAJLEPSZY INNOWATOR – FIRMY ŚREDNIE I DUŻE

1.Centrum Informatyki ZETO S.A. - jedna z największych firm informatycznych w województwie podlaskim. Tworzy oprogramowanie, wdraża systemy informatyczne, projektuje i wykonuje systemy budynkowe na terenie całego kraju. Zajmuje się również outsourcingiem rozwiązań IT oraz dostawami i serwisem sprzętu komputerowego i fiskalnego.
2.Enea Ciepło Sp. z o.o - dostawca ciepła dla mieszkańców miasta Białystok i gminy Juchnowiec Kościelny. Dzięki modernizacji kotła węglowego w Ciepłowni Zachód w Białymstoku drastycznie zmniejszono emisję i zanieczyszczenie środowiska.
3.Pfleiderer Grajewo Sp. z o.o. - grupa Pfleiderer stale inwestuje w technologie. Rozpoczyna właśnie budowę nowych stacji nasypowych w fabryce w Grajewie.

NAJBARDZIEJ EFEKTYWNY PRACODAWCA – FIRMY ŚREDNIE I DUŻE

1.Sieńko i Syn Sp. z o.o. - firma rodzinna związana jest z branżą motoryzacyjną. Jedna z największych autoryzowanych stacji dealerskich Volkswagena i Audi na Podlasiu.
2.Symeria Sp. z o.o. - misją firmy jest zwiększanie wartości produktów dostarczanych na rynek przez producentów rolnych. Specjalizują się w zagadnieniach związanych bio-asekuracją.
3.Suwalskie kopalnie surowców mineralnych Sp. z o.o. - firma jest jednym z największych zakładów zajmujących się produkcją kruszyw naturalnych.

NAJBARDZIEJ EFEKTYWNA FIRMA – FIRMY ŚREDNIE I DUŻE

1.Markanda S.A. - spółka zarządza 20 sklepami położonymi w województwie podlaskim.
2.Plum - projektuje i produkuje elektronikę przemysłową dla branży Gazownictwo, Ogrzewnictwo, Wentylacja.
3.Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe „MAKSBUD” Sp. z o.o. - Głównym profilem działalności spółki jest budowa i utrzymanie dróg, ulic i mostów.

Strefa Biznesu - Boże Ciało 2023. Gdzie i za ile wyjadą Polacy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na podlaskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie